Image Alt

Warsztaty dla Startupów

„Czego oczekują inwestorzy? Jak się dobrze przygotować, żeby ich przekonać do inwestycji w nasz startup?” oraz „Nie taki VC straszny, jak go malują”

15.11.2017r

Harmonogram Warsztatów

10:00 - 12:00

„Czego oczekują inwestorzy? Jak się dobrze przygotować, żeby ich przekonać do inwestycji w nasz startup?”
Dr Jerzy Kalinowski, Doradca Zarządu, KPMG

12:00 - 12:30

przerwa obiadowa

12:30 - 14:00

„Nie taki VC straszny, jak go malują”

Tomasz Czapliński, Partner Zarządzający Speedup Group

14:00 - 14:15

przerwa kawowa

14:15 - 17:00

„Nie taki VC straszny, jak go malują”
Tomasz Czapliński, Partner Zarządzający Speedup Group

Czego oczekują inwestorzy? Jak się dobrze przygotować, żeby ich przekonać do inwestycji w nasz startup? .

Godziny: 10:00 - 12:00
N

Miejsce

Inkubator STARTER, ul. Lęborska 3b

v

O czym

W trakcie warsztatu przedstawiciel KPMG odpowie na pytania kim są inwestorzy typu aniołowie biznesu, fundusze venture kapitał i inwestorzy korporacyjni? Jakie oni maja oczekiwania? Jakie poszczególne kategorie inwestorów wybierają startupy do inwestycji? Jak się przygotować do prezentacji swojego startupu? Co powinien zawierać biznes plan i jak go przygotować?<br /> I jako podsumowanie - jak możemy się dobrze przygotować do pozyskania finansowania?

c

Dla kogo

25 startupów wybranych z listy zgłoszonych (rozwiązania technologiczne wpisujące się w ISP1 i ISP4)

JERZY KALINOWSKI .

PROWADZĄCY, DORADCA ZARZĄDU KPMG W POLSCE

Jerzy Kalinowski jest obecnie doradcą zarządu KPMG w Polsce. Wcześniej jako partner w KPMG odpowiadał za usługi doradcze dla sektora nowych technologii, mediów i telekomunikacji i mediów w Polsce i Europie Centralnej i Wschodniej. Odpowiadał także za usługi doradcze w zakresie innowacji i startupów. Przed KPMG Jerzy zajmował stanowiska kierownicze (prezes zarządu, członek rady nadzorczej) w różnych spółkach z branży nowych technologii i telekomunikacji. Jego doświadczenie obejmuje też utworzenie i zarządzanie funduszem venture capital inwestującym w cyfrowe startupy.

Jerzy jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, University of Rochester (USA) i IMD w Lozannie.

Nie taki VC straszny, jak go malują .

Godziny: 12:30 – 17:00
N

Miejsce

Inkubator STARTER, ul. Lęborska 3b

v

O czym

W trakcie warsztatu przedstawiciel SpeedUp Venture Capital Group opowie o tym jak inwestor ocenia projekty, które zgłaszają się po finansowanie oraz na co w procesie inwestycyjnym zwrócić uwagę tak aby współpraca z VC była w rzeczywistości partnerska.

c

Dla kogo

25 startupów wybranych z listy zgłoszonych (rozwiązania technologiczne wpisujące się w ISP1 i ISP4)

TOMASZ CZAPLIŃSKI .

PROWADZĄCY, PARTNER ZARZĄDZAJĄCY SPEEDUP GROUP

Do SpeedUp Group dołączył w 2011 w roli osoby zarządzającej jednym z funduszy w grupie. Doświadczenie biznesowe zdobywał pracując w firmach consultingowych przeprowadzając audyty w wielu przedsiębiorstwach oraz jako kierujący projektami IT.

Obecnie jest jednym z partnerów zarządzających i odpowiada za działania związane z inwestycjami w ramach SpeedUp BRIdge Alfa. Przeprowadza procesy inwestycyjne w firmy z obszaru R&D oraz i fintech jak i w projekty z obszaru sprzedaży i marketingu o wysokim potencjale wzrostu. Odpowiedzialny jest również za relacje z inwestorami i corporate vc. Spółki portfelowe wspiera wiedzą w zakresie zarządzania finansami, modelowaniu działalności i negocjacji. Swoje doświadczenie budował pracując przez wiele lat na różnych szczeblach w firmach działających w obszarze konsultingu strategicznego. Specjalizuje się w due dilligence i wycenie przedsiębiorstw.

Jest doktorantem w na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Prelegent oraz mentor w programach skierowanych do startupów i naukowców.