/  Marcin Zagórski

Marcin Zagórski

jest profesjonalnym menedżerem i doradcą z ponad 25-cio letnim doświadczeniem we wdrażaniu innowacji, zarządzaniu strategicznym i finansowym, inwestycjach kapitałowych, M&A, globalizacji i rozwoju start-up’ów oraz w rozwoju ekonomicznym. Rozumie zarówno małe jak i wielkie firmy, ich sposoby prowadzenia  biznesu jak i bariery rozwojowe. Posiada doświadczenie w wielu branżach: od przetwórstwa spożywczego do ICT.

Najlepszym przykładem jego pracy dla innowacyjnych, małych i średnich firm jest IVONA Software (twórca najlepszej na świecie technologii syntezy mowy), gdzie najpierw pomagał firmie w rozwoju i globalizacji, żeby na końcu drogi wspierać ją w przejęciu przez Amazon.com, Inc. a następnie przeprowadzić integrację z kupującym. Transakcja ta była spektakularnym przykładem, że polskie firmy mogą tworzyć technologie światowej klasy, które spotykają się z zainteresowaniem największych globalnych koncernów.

Tworzył i zarządzał wieloma firmami, w tym funduszem Venture Capital (VC). Jako doradca Ministra Gospodarki oraz Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych wspomagał także rozwój środowiska dla rozwoju funduszy VC w Polsce. Rezultatem było utworzenie Krajowego Funduszu Kapitałowego, „funduszu funduszy”, którego celem jest minimalizacja „luki kapitałowej” na polskim rynku inwestycyjnym.

Jego specjalności to:

  • Inwestycje w innowacyjne małe/średnie firmy: identyfikowanie okazji, przeprowadzanie inwestycji, opieka i zwiększanie wartości aż do wyjścia z sukcesem, włącznie z procesem due diligence i późniejszą integracją;
  • Szeroka gama branż od przemysłu spożywczego, poprzez energetykę aż do ICT;
  • Zarządzanie funduszami VC, kreowanie strumienia transakcji, zarządzanie portfelem;
  • Zarządzanie finansowe i strategiczne.

.